Věra Stádníková

Koučka kvality zdraví


Letní jóga OPEN AIR Mozolín

květen - červen - červenec - srpen

V létě (červenec - srpen) pořádám Jógu pod širým nebem na Mozolíně, ve flexibilním dni v týdnu podle počasí.

Když já budu moci, vy budete moci a vyjde počasí, potkáme se na jógu u nás na zahradě na Mozolíně. Ve všední dny od 19:00 - 20:30, případně o víkendu od 9:00 - 10:30.

Prakticky to bude takto: začátkem týdne pošlu sms, kdy podle předpovědi počasí vyjde hezký večer v týdnu a tudíž by mohla být jóga. 

Kdo bude chtít přijít, potvrdí účast.

SMS posílám, jen těm, kdo mi napsali, že o ně mají zájem.

Cena lekcí je stejná, využijete permanentku nebo koupíte jednotlivou lekci za 150Kč. Zrušení letní jógy je možné i 30minut před začátkem. Jsem doma, Vy jedete za mnou :-)

Pokud by to nedopadlo s počasím, dám včas vědět. 
Těším se na jógu při ranním nebo zapadajícím slunci!

VHODNÉ I PRO ZAČÁTEČNÍKY.

Rekonstrukce trávníku, na kterém cvičíme jógu. Jaro 2018.

Vyrovnání hrbolů a spádu trávníku. Práce pro 3 lidi na celý den. 3 korby zeminy. Jedna krásná kamenná zídka. Práce pro 1 člověka na celý den. Výsledek: hřejivý pocit a těšení se na společnou jógu.

V rohu zdí míval můj děda včelí úly. Ráda jsem k nim chodívala, někdy s dědou, někdy sama. Zvláště v zimě, když se z úlů ozývalo hučení. To se včelky máváním křídly zahřívaly, aby měly v úlu teplo. Poslouchala jsem s uchem přilepeným na budníčky a představovala si, co si říkají a jak se tam mají. Před úlem stávalo několik Matčino jabloní a jedna obrovská Pannenská jabloň. Naproti úlům býval krecht, kde byla v zimě zakopaná (uskladněná) řepa.

Trávník v únoru 2018, když jsem prořezávala naši borovičku kleč. Místy hrbolatý, spádovitý, nesouměrný.

Péče, láska, modlitby, zalévání a těšení se na společné chvíle cvičení jógy na novém trávníku.

Teplé počasí a ranní i večerní zalévání vábí semínka trávy na svět. Trpělivě čekáme a zaléváme.

Vyrovnání hrbolů a spádu trávníku spotřebovalo 3 korby (fůry) zeminy z Avie. Nevypadá to, že?

Vyrovnání spádu trávníku cca o 30 cm krásnou zídkou. Citlivě zapadla do malebnosti zahrady.

Člověk se ani neohlédne a už to je. Zázraky přírody, dary života, splněná přání. Užívejme.

Vyrovnání hrbolů a spádu trávníku  - práce pro 3 lidi na celý den. Prostor na cvičení se tím zvětšil a zútulnil.

Hotovo, jako kdyby to nikdy nebylo jinak. Krásná forma pro žití naplňujícího obsahu. Život.

Vyrovnat trávník mě napadlo před dvěma lety, nějak se mi do toho nechtělo a najednou ... :-)

"Ještě před cca 3 lety jsem jógou opovrhovala. To jsem jí ale ani neznala. Prostě mi přišla pomalá a asi nudná. Pak ale v práci začala doslova jóga mánie a kolegyně mě přesvědčily, abych na 1 hodinu šla. A já nakonec, s výjimkou těhotenství a doby kojení, chodím do dnes a jógu doslova miluji!!! Jóga s Věrkou mě moc baví a já se těším na každé pondělí. Zrelaxuju, zacvičím si a zklidním. Domů jdu s úplně dobitými baterkami. Po porodu jsem trpěla poprvé v životě bolestmi zad. Se cvičením jógy ale problémy odezněly. Cítím se zpevněnější, rozsah pohybů se lekci od lekce zlepšuje a fyzická kondice se pomalu, ale jistě, zvyšuje. Za sebe musím říct, že mám i víc chuť a motivaci se lépe stravovat a více se hýbat i jinak. Jóga už je něco jako moje droga a já doufám, že ještě dlouho bude."
Andrea JanošováStehelčeves
„Jóga jako taková mě nikdy moc nezajímala. Takové pomalé cvičení, jsem si myslela. Nuda. Jak jsem se spletla! Jóga s Věrkou mi přinesla pocit klidu, soustředění se na sebe...svoje tělo, svoji mysl a je mým velkým pomocníkem v boji proti bolestem zad. Atmosféra je přesně taková jakou bych si u jógy přála. Klid, pohoda, přítmí, příjemný prostor, příjemný Věrčin hlas. Žádné zářivky, velká tělocvična a zástupy lidí. Věrko děkuji za hezké pondělky.“
Dana BouchalováStehelčeves
„Věrky jóga se mi líbí, cítím se po ní taková ohebnější, nebolí mě záda a cítím se pevnější. Baví mě cviky na zpevnění těla. Doporučila bych ji všem a hlavně těm, kdo pracují v kancelářích :-)“
MartinaŠtíhlá to hadí žena
„Denně cvičím nebo organizuji rozmanité druhy sportů v tělocvičnách, sportovních halách i venku. Fyzičku si udržuji pravidelným cvičením i stravovacími návyky. S jógou jsem se nikdy blíže nesetkala a tak jsem možnost jejího pravidelného cvičení velmi uvítala! Co mi jóga přináší? Úplně nový pohled na pohyb, při kterém se můžu plně soustředit na sebe, na reakce těla a také na svou psychiku. Přináší mi nejen nové prožitky při cvičení, ale také zkvalitnění a uvědomění si způsobu dýchání. Uvědomuji si i propojení jogínských cvičení s filozofickou podstatou, do které jsem nahlédla zatím jen zlehka. Velmi markantně pociťuji přínos cvičení jógy na vnitřní pohodu, zklidnění a upozadění každodenní hektiky. Plánuji pokračovat v této příjemné, nenáročné, leč velmi přínosné aktivitě a mohu ji vřele doporučit úplně každému bez ohledu na věk, pracovní, rodinné či jakékoliv jiné vytížení. Výsledkem bude pozitivní přínos a hezký pocit!“
Mgr. Helena BřežákováStředoškolská profesorka tělesné výchovy již 30 let
„Návštěvu hodiny jógy s Věrkou bych ze své zkušenosti doporučila v první řadě jako skvělou formu duševní hygieny, zbavení se stresu z práce nebo běžného života. Osobně, se druhý den po józe budím pozitivně naladěná a plná energie. Fyzický přínos jógy u mě nebyl okamžitý, ale po pár lekcích jsem si začala uvědomovat, že jsem pružnější, ohebnější a méně mě bolí záda.“
HelčaSpokojená jogínka
„Jóga s Věrkou mě vždycky potěší a příjemně naladí, je to výborná relaxace po rušném dni.“
Eva HabováMilá paní doktorka