Víte jak spojit tělo a mysl v harmonii?
Jak se protáhnout a důkladně uvolnit stres?
26. - 28. května 2023

To mě zajímá

Věra Váchová Stádníková

Koučka kvality zdraví


Osobní konzultace

Pokud už opravdu chcete jiný život, začněte dělat věci jinak.

  • Nefunguje vám vztah nebo vztahy?
  • Máte nízké sebevědomí nebo pochybnosti o sobě?
  • Trápí vás strachy, nedostatek peněz, času nebo vyčerpání?
  • Stal se vám úraz nebo máte nějaký zdravotní problém?
  • Prožíváte stresy, traumata, konflikty nebo závislosti?

Jde-li člověk za naplněním, zjistí, že cesta vede z mysli do srdce. 

Jednáme-li z mysli, je těžké se dohodnout se sebou natož s ostatními. Obvykle o tom, že to děláme, nevíme. Pokud věříme svým myšlenkám, hodnotíme je a s hodnocením se ztotožňujeme, soudíme podle nich sebe i ostatní. 

Hledáme cesty a ty nás vedou k tomu žít vědomě. Vstoupit do svého srdce, spojit se s nekonečnou pravdou a z úrovně lásky porozumět, přijmout a konat. 

Spíše než myslet, bychom chtěli cítit. Říkáme tomu intuice nebo vnitřní hlas. Kolikrát je to logicky nevysvětlitelné, neuchopitelné. Máme strach nechat se vést. 

Jak skutečně žít podle sebe?

Abychom žili moudře, je důležité ovládnout myšlenky a porozumět pravidlům, která tvoří svět. Pochopením principu, dokážeme postupně měnit oblasti našeho života. Považujeme to za zázraky.

Už jsem si mnohokrát ověřila, že zázraky se nedějí, ale tvoří. Někdy je to trochu spletité a pracné. Vypadá to, že problém je hluboko a kýžená změna v nedohlednu. Jindy je pochopení jak lusknutím prstů a tím pádem změna rychlá a veselá.

Usilování o moudrý a vědomý život je způsob života.

Něco se ve vašem životě opakuje už po několikáté, nevíte proč a rozhodně se vám to nelíbí? 

Milá 30 letá slečna vypráví: "Další dvouletý vztah, který vypadal tak slibně. Ze začátku zamilovanost, kina, večeře, poznávání přátel, rodičů, pak společná domácnost a když to mělo vést ke svatbě a rodině, zase jsme se rozešli. Já se už zblázním."

Sympatická 19 letá dívka se zhroutila před maturitou. Nedokáže se soustředit a učit se. Stále pláče. Volala mi její maminka a prosila o pomoc. Dívka přijela ve vlastním luxusním autě. Vypadala krásně a zdálo se, že má vše, tedy po materiální stránce určitě.

V prvním případě bylo na začátku dobré přijít na to, co slečně vyhovuje na tom, že jí vztah nevydrží, přestože tvrdí, že se chce vdávat a mít děti. V druhém případě jsme nejdříve zjišťovaly, co pro dívku maturita představuje. Maturita byla symbol, o zkoušku jako takovou nešlo, naše sezení to také potvrdilo.

Za většinou "problémů" je strach. Možná slečna nechce být vyčerpaná z manželství jako její máma, jenže jinak se chovat neumí. Ve vztahu vydává hodně. Za nějakou dobu je unavená a na partnera naštvaná. Ve skutečnosti se jí uleví, když vztah skončí. Samozřejmě, že to ale "nechce" a trápí se. Řešením je opravit svůj podvědomý pohled na vztah a vytvořit cestu, jak v něm žít příjemně.

V druhém případě byl důvodem zkolabování obrovský tlak, který na dívku vyvíjel její otec. Chtěl mít perfektní dceru, s ničím nebyl spokojený a často k ní byl hrubý. Maturita byla velká zkouška a ona dopředu tušila, že tady už opravdu jeho nárokům nedostojí. Řešením situace není se více učit, ale konečně říci otci, co v důsledku jeho chování prožívá. Po sezení toho dívka byla schopna a také se tak stalo.

Metody, které používám a jak to probíhá.

Vytvořila jsem si vlastní postup. Podle situace a vhodnosti používám metody koučingu, mentoringu, také kineziologický svalový test a vizualizaci. Ovšem co je nejvíc a co si pěstuji prací na sobě, je intuice a schopnost nacítit se na vás.

Budu vám klást otázky, abychom odhalili vnitřní motivy, které vás dovedly tam, kde právě jste. Abyste vytěžili ze současné situace maximum a mohli ji vědomě změnit v to, čeho si přejete dosáhnout. Nejedná se o pozitivní pohled na věc, jde o opravdový pohled na věc.

Používám také přirovnání a příklady z cizích podobných situací nebo ze svého života, což slouží k tomu, že na nich uvidíte souvislosti bez emocí a pomůže vám to získat nadhled nad vaší záležitostí. Lépe pak svou situaci pochopíte.

Někdy jsou vzorce chování uložené hluboko v podvědomí a jejich působení lze stěží dohlédnout. Využívám proto i kineziologický svalový test. Umožňuje najít příčiny problémů pomocí buněčné paměti těla. Je to spolehlivý kompas k nalezení vnitřní pravdy.

Aktivní vizualizací se můžete vrátit do konkrétní situace, která se stala v minulosti, uvidět ji v nových souvislostech a bez emocí. Pomáhá to s emocemi v současnosti, které z minulosti pocházejí. 

Je potřeba ovládnout a upravit navyklé nefunkční chování, které vás nutí opakovat stejné vzorce příčin a následků stále dokola.

Z nadhledu, který vám dá vzdálenost situace, pochopíte, co to vlastně děláte a proč. Je možné "opravit" minulostnastavit nové chování, které bude bez nežádoucích emocí.

Vizualizaci využívám také i jako tzv. pozitivní představu o budoucnosti. Její pomocí si vytvoříte záchytný bod jistoty, ke kterému směřujete. Dodá vám energii pro řešení překážek na cestě a pracuje s vaším podvědomím tak, že vás vede ke splnění vytčeného cíle.

Prožitými emocemi v představě nebo při rozhovoru, postoupíte k vytouženým změnám. Pokud je prožijete opravdově, ať jen ve své mysli, mozek je považuje za pravdivé. Vytvoří z nich novou zkušenost, která se stane součástí vaší reality.

Při sezení se mnou se nejedná o pouhé porozumění nebo intelektuální rozhodnutí.

Cena 40min/ 800Kč. Jedno sezení obvykle trvá 60 až 90 min.

poradenství je osobní a duchovní rozvoj. Nenahrazuje lékařskou péči. Není vhodné pro lidi, kteří jsou labilní nebo užívají psychofarmaka.

Milá Věruško, děkuji za skvělou konzultaci. S velkou trpělivostí a laskavostí jsi mě pomohla přijít na myšlenky o sobě, které jsem měla pěkně schované v podvědomí. Díky Tobě jsem uviděla, jak stále dokola ten svůj myšlenkový program aplikuji ve svém životě. A tím si ho pořádně komplikuji. Společně jsme ho naštěstí už změnily. A já cítila velikou úlevu. Líbilo se mi, že jsi mi nic nevnucovala, ale jen mě laskavě vedla, abych si na vše přišla sama. Je to sice jen pár dní, ale už teď vidím změny k lepšímu. Vím, že se na Tebe můžu kdykoliv znovu obrátit, když se ocitnu ve slepé uličce a nebudu vědět, jak a kam dál. Děkuji za Tvoji laskavost, intuici a nakažlivý úsměv. Jíťa ❤️
Jitka ŘehákováPraha, Vysočany
Ráda si zajdu k Věrce pro její úhel pohledu a taky pro inspiraci. Líbí se mi, že své sny opravdu žije a uvádí v život. Proto vím, že její vhledy jsou opravdové, od srdce a léčivé. Děkuji.
Lenka HájkováDesign FengShui zahrad, Praha, Prosek
Věrčin pohled na svět mi „sedí“, a proto se s ní občas radím, když se mi něco nedaří. Vždycky mě velice ochotně vyslechne a vlídně předloží svůj názor – a i za to jí moc děkuju. Už tím mě pokaždé dovede uklidnit. Obyčejně se skvěle trefí a poví mi něco důležitého, co právě potřebuji slyšet, abych pochopila, co pochopit mám. Věrka při konzultacích využívá svoje zkušenosti a postřehy ze všech oblastí, o které se zajímá, takže dovede najít naprosto jedinečné souvislosti a zasadit to, co ten nebo onen člověk prožívá, do širšího rámce vesmírného dění ... nebo jak to říct:-) Řekla bych, že stejně jako u čehokoli dalšího, čemu se věnuje, je Věrka jasná, přímá a jde k věci. Zároveň je také vtipná! Jsem zkrátka moc ráda, že je v mém životě:-)
Lenka VlčkováVášnivá překladatelka textů z angličtiny i toho, co nám říká naše duše. www.lenkaprekladatelka.cz
Musím říci, že sezení a konzultace s tebou je celkově velice příjemná, i když jsem se někdy nad tvojí trefně mířenou otázkou docela zapotil a až posléze si uvědomil její smysl. Jsi člověk kterému nemám problém se svěřit s velice osobními věcmi a to je u takového povídání důležité... Dokážeš pojmenovat věci nestranně a nezaujatě, což bylo v řešení mého problému ve vztahu dost důležité. Tvá pomoc v porozumění druhého a sama sebe a hlavně v komunikaci mezi mužem a ženou mě moc pomohla...teda alespoň to, co jsem si uchoval v hlavě po našem povídání :-) Těším se na další setkání, protože úplně vše pochopit, zapamatovat si a používat, není jen o jedné návštěvě a jednom popovídání. Ještě jednou děkuji a těším se na viděnou. Martin
Martin TomášekHasič, Beroun